Kursy na operatora wózków widłowych

Kursami na operatorów wózków widłowych zajmujemy się od 2010 roku. Zatrudnieni instruktorzy posiadają bogate doświadczenie techniczne oraz pedagogiczne. W trakcie nauczania dbają o bezstresową atmosferę i wysoką skuteczność kursu. Dysponujemy własnym ośrodkiem szkoleniowym zlokalizowanym w Drzonkowie koło Zielonej Góry – nowoczesny sprzęt zapewnia dużą efektywność szkoleń. Do współpracy zapraszamy firmy oraz osoby prywatne, które chcą podnieść swoje kwalifikacje.

Jakie są obowiązki operatora wózków widłowych?

Do obowiązków operatora wózków widłowych należy:
• wyposażenie widłaka w stanowiskową instrukcję obsługi powstałą na bazie instrukcji eksploatacji,
• przechowywanie dziennika konserwacji pojazdu i udostępnianie go konserwatorowi wózka,
• eksploatacja wózka zgodna z instrukcją obsługi, zasadami bezpieczeństwa i przeznaczeniem,
• codzienne czynności sprawdzające w zakresie układu napędowego, hamulcowego i bezpieczeństwa.

Ile zarabia operator wózków widłowych?

Praca w charakterze operatora wózka widłowego wiąże się z atrakcyjnymi zarobkami, dlatego na odbycie kursu decyduje się coraz więcej osób. Jest to rozwiązanie idealne dla osób planujących emigrację. W Norwegii jako operator widłaków można zarobić nawet 3 tysiące euro miesięczne. W Polsce zarobki operatora widłaka bez doświadczenia wynoszą ok. 2.-2,5. tysięcy złotych. Doświadczeni pracownicy mogą liczyć na zarobki rzędu 3. tysięcy złotych. Operatorzy najczęściej zatrudnieni są w oparciu o umowę o pracę – z ubezpieczeniem i urlopem. Pracodawcom nierzadko bardziej opłaca się wyszkolić własnego pracownika niż zatrudnić osobę zewnętrzną. Swoje umiejętności można wzbogacić kursem na konserwatora wózków widłowych, co zwiększa potencjalne zarobki.

Jakie są warunki przystąpienia do kursu?

Warunkiem przystąpienia do kursu na operatora wózków widłowych kategorii II WJO (wózki jezdniowe z siedziskiem) jest pełnoletniość, brak przeciwwskazań zdrowotnych (np. zaburzeń równowagi, niedowidzenia, itp.) oraz wykształcenie minimum zawodowe. Po ukończeniu kursu i zaliczeniu państwowego egzaminu, uczestnik otrzymuje legitymację Urzędu Dozoru Technicznego uprawniającą do obsługi urządzeń transportu bliskiego, w tym przypadku – wózków. Termin szkolenia można umówić telefonicznie – dostosowujemy się do potrzeb Klienta.